Šachový festival detí a mládeže 2024

Počas dní 10-12.5.2024 sa v priestoroch D1 Centra pri Senci konali podujatia v rámci Šachového festivalu detí a mládeže.

V piatok 10.5. to boli Majstrovstvá Slovenska družstiev mladších žiakov, na ktorých mal zastúpenie aj náš klub. Družstvo ŠK Rajec nastúpilo pod vedením šachového trénera p. Milana Tomčíka a bolo zložené z dvoch skúsenejších hráčov a dvoch nováčikov. V konkurencií 40tich družstiev z celého Slovenska sa im podarilo vybojovať pekné a hlavne prekvapivé 13.miesto, keďže podľa priemerného ratingu boli zaradení na úvod až na 27. pozícii. K tomuto výsledku prispel veľkou mierou Alex Vereš, ktorý na 1.šachovnici uhral 7 bodov zo 7 partií. Ostatní členovia družstva (2. Lukáš Singer, 3. Tomáš Pekný, 4.Anettka Repkovská ) prispeli spolu 9,5 bodmi k celkovému počtu 16,5 boda za družstvo.

V sobotu 11.5 pokračoval festival Majstrovstvami Slovenska mládeže jednotlivcov 2024 v rapid šachu. Účasť bola hojná – súťažilo celkom 334 chlapcov a 106 dievčat v 7 samostatných kategóriách. ŠK Rajec mal na individuálnych MSR piatich zástupcov a túto účasť dokázali deti premeniť na jeden titul, jedno tretie miesto a ďalšie veľmi povdzbudzujúce umiestnenia.

Po tohtoročnom zisku titulu Majsterky Slovenska v kat. dievčat do 14 rokov v klasickom šachu sa podarilo získať titul Majsterky Slovenska v tej istej mládežníckej kategórii v rapid šachu Timei Haásovej (7 bodov). K tomu pridala skvelé tretie miesto sestra Nina Haásová v kategórii dievčat do 12 rokov (4,5 boda) a úspešný deň uzavrel brat Timur Haás, ktorý v kat. chlapcov do 8 rokov pridal sympatické 7.miesto (5 bodov). Veľmi pekné umiestnenie dosiahol aj Alex Vereš, ktorý v najpočetnejšej kategórii chlapcov do 12 rokov obsadil 23. miesto so ziskom 4 bodov. 4 body získala aj Anettka Repkovská, ktorej to vynieslo konečné 12.miesto v kat. dievčat do 10 rokov.

Všetkým deťom, ktoré sa šachového festivalu zúčastnili ďakujeme za reprezentáciu nášho klubu a p. trénerovi za organizáciu a šachové vedenie. Všetkým oceneným srdečne gratulujeme!

Výsledky MSR družstiev Mladších žiakov

Výsledky MSR mládeže jednotlivcov v rapid šachu:

Kat. chlapcov do 8 rokovKat. dievčat do 10 rokovKat. chlapcov do 12 rokovKat. dievčat do 12 rokovKat. dievčat do 14 rokov

Video