Rajecký šachový online seriál

Milí šachoví priatelia,

Vítame Vás na stránke Rajeckého šachového online seriálu.

Seriál je určený pre všetkých amatérskych šachistov z Rajeckej doliny. Hrá sa na bezplatnom šachovom portáli Lichess.org.

Na jeseň sme odohrali pilotný serial šiestich turnajov /výsledky nájdete tu/ a rozhodli sme sa pokračovať zimným seriálom, v ktorom sa bude hrať tiež šesť jednotlivých turnajov.

Rajecký šachový online seriál – ZIMA2023

Hrať sa bude opäť každú prvú a tretiu stredu v mesiaci od 18:00. Každé kolo 5 šachových partií tempom 2×10 minút. Medzi jednotlivými partiami bude prestávka 1 minútu. Jedno kolo by tak opäť nemalo trvať viac ako 2 hodiny. Súperov losuje počítač podľa tzv. Švajčiarského systému.

Termíny jednotlivých kôl:

X4.1.2023

X18.1.2023

X1.2.2023

X15.2.2023

X1.3.2023

X15.3.2023

Do troch dní po ukončení každého kola nájdeš oficiálne výsledky tu. Po skončení celého seriálu, t.j. všetkých 6-tich kôl, budú vyhlásené oficiálne výsledky a prvé tri deti do 10 rokov vrátane/ rok narodenia 2012 a mladší/, prvé tri deti do 15 rokov / rok narodenia 2011-2007/ a prví traja súťažiaci nad 15 rokov budú odmenení pohármi a medailami.

Ako sa prihlásiť:

  1. Zriaď si konto na www.lichess.org (vytvorenie je zdarma). Manuál na vytvorenie nájdeš tu. Počas hrania turnaja na serveri lichess.org budeš vystupovať pod zvolenou prezývkou. Vo výsledkových listinách na stránke www.sachrajec.sk bude uvedené aj Tvoje meno a priezvisko. /Hráči, ktorí nedajú súhlas na zverejnenie mena a priezviska, budú mať uvedenú aj vo výsledkových listinách svoju lichess prezývku./
  2. Vyplň a odošli registračnýformulár https://forms.gle/v5ZAyP2sptuL4uRbA  (stačí raz pri prvej registrácii do zimnej časti turnaja), prípadne emailom na info@sachrajec.sk. Prihlásiť sa môžeš aj neskôr, ale stratíš tým možnosť odohrať všetkých 6 kôl a nazbierať čo najviac bodov. Hráči, ktorí hrali jesennú časť nemusia vyplniť registračný formulár, stačí pokračovať bodom 3.
  3. Kliknutím na tento odkaz Rajecký šachový online_zima 2023 • lichess.org stlačením zeleného tlačítka VSTÚPIŤ DO TEAMU požiadaj o vstup do zimnej časti seriálu (musíš byť prihlásený na svojom lichess konte). Vstup schvaľuje organizátor a stačí to urobiť raz pri prvej registrácii. Potvrď žiadosť o vstup.
  4. V deň konania turnaja vstúp do aktuálneho kola seriálu, ktorý je uvedený na stránke Rajecký šachový online_zima 2023 • lichess.org stlačením zeleného tlačítka Pripojiť. Musíš to stihnúť do 18:00, kedy nastáva žrebovanie.

V prípade, že si nevieš rady alebo potrebuješ pomôcť s prihlásením, kontaktuj nás emailom na: info@sachrajec.sk alebo tel.čísle: 0915 076 688.

Ochrana pred podvádzaním: Prihláškou do seriálu hráč vyjadruje súhlas s pravidlami prevádzky portálu Lichess.org, bude sa vyvarovať akéhokoľvek konania, ktorým by narušil fair play (používanie elektronickej alebo inej pomoci počas hry). Organizátor si vyhradzuje právo nezapočítať výsledky hráča, ktorý sa previnil, vylúčiť hráča zo seriálu a tiež právo neprijať do seriálu tohto hráča pri pokuse prihlásiť sa s iným účtom. Prihláškou do seriálu hráči rešpektujú právo usporiadateľa obmedziť prístup na chat a po predchádzajúcom upozornení aj nezapočítať výsledky alebo vylúčiť zo seriálu hráča, ktorý opakovane alebo hrubým spôsobom komunikáciou narušuje priebeh turnaja.

Hodnotenie jednotlivých kôl – bodovanie:

X = počet účastníkov kola
1.miesto = X + 40 bodov
2.miesto = X – 1 + 30 bodov
3.miesto = X – 2 + 20 bodov
4.miesto = X – 3 + 15 bodov
5. miesto = X – 4 +10 bodov
6. miesto = X – 5 + 5 bodov
7. miesto = X – umiestnenie + 1
8. miesto = X – umiestnenie + 1
atď.  

O celkovom poradí v Rajeckom šachovom online seriáli rozhoduje súčet bodov získaných hráčom v jednotlivých kolách. Poradie bude zostavené zvlášť pre deti do 10 rokov /rok narodenia 2012 a mladší/, pre deti od 11 do 15 rokov /rok narodenia 2007 až 2011/ a súťažiacich starších ako 15 rokov /rok narodenia 2006 a skôr/. Každému hráčovi sa do celkového poradia započítajú výsledky z 5tich najlepšie odohraných kôl. V prípade rovnosti bodov pri záverečnom hodnotení je lepšie umiestnený hráč s väčším počtom najlepších umiestnení v jednotlivých turnajoch.

Technické ustanovenia: Organizátor turnaja nezodpovedá za výpadok internetu a iné technické problémy na strane hráčov ani na strane servera.

Organizátor: ŠK Rajec s podporou mesta Rajec