Rajecký šachový online seriál

Milí šachoví priatelia,

vítame Vás na stránke Rajeckého šachového online seriálu.

Seriál je určený pre všetkých amatérskych šachistov z Rajeckej doliny, ktorý nie sú registrovaní v Slovenskom šachovom zväze, alebo sú registrovaní a ich Lichess rapid Elo je menšie ako 1600 bodov. Bude sa hrať na šachovom portáli Lichess.org.

Jednotlivé kolá sa budú hrať každú prvú a tretiu stredu v mesiaci od 18:00. Každé kolo sa bude hrať 5 šachových partií tempom 2×10 min., čiže každý hráč bude mať k dispozícii na jednu partiu 10 minút. Medzi jednotlivýmim partiami bude prestávka 1 minútu. Jedno kolo tak bude trvať cca 2 hodiny. Súperov losuje počítač podľa tzv. švajčiarskeho systému.

Termíny jednotlivých kôl:

5.10.2022
19.10.2022
2.11.2022
16.11.2022
7.12.2022
21.12.2022

Do troch dní po ukončení každého kola nájdeš oficiálne výsledky tu. Po skončení celého seriálu, t.j. všetkých 6-tich kôl, budú vyhlásené oficiálne výsledky a prvé tri deti do 10 rokov, prvé tri deti do 15 rokov a prví traja súťažiaci nad 15 rokov budú odmenení pohármi a medailami.

Ako sa prihlásiť :

  1. Zriaď si konto na www.lichess.org (vytvorenie je zdarma). Manuál na vytvorenie nájdeš tu. Počas hrania turnaja na serveri lichess.org budeš vystupovať pod zvolenou prezývkou. Vo výsledkových listinách na stránke www.sachrajec.sk bude uvedené aj Tvoje meno a priezvisko.
  2. Do 04.10.2022 vyplň a odošli registračný formulár https://forms.gle/v5ZAyP2sptuL4uRbA  (stačí raz pri prvej registrácii do turnaja), prípadne emailom na info@sachrajec.sk. Prihlásiť sa môžeš aj neskôr, v priebehu Rajeckého šachového online seriálu, ale stratíš tým možnosť odohrať všetkých 6 kôl a nazbierať čo najviac bodov.
  3. Kliknutím na tento odkaz Rajecký šachový online • lichess.org a stlačením zeleného tlačítka VSTÚPIŤ DO TEAMU požiadaj o vstup do seriálu (musíš byť prihlásený na svojom lichess konte). Vstup schvaľuje organizátor a stačí to urobiť raz pri prvej registrácii. Potvrď žiadosť o vstup.
  4. V deň konania turnaja vstúp do aktuálneho kola seriálu, ktorý je uvedený na stránke Rajecký šachový online • lichess.org (vždy pred každým kolom) stlačením zeleného tlačidla Pripojiť.
  5. V prípade akýchkoľvek nejasností bude počas prvého kola 5.10. od 17:45 k dispozícií zástupca ŠK Rajec na ZOOM meetingu:

ID: 849 185 6804

Heslo: 77777

V prípade, že si nevieš rady alebo potrebuješ pomôcť s prihlásením, kontaktuj nás emailom na: info@sachrajec.sk alebo tel.čísle: 0915 076 688.

Ochrana pred podvádzaním: Prihláškou do seriálu hráč vyjadruje súhlas s pravidlami prevádzky portálu Lichess.org, bude sa vyvarovať akéhokoľvek konania, ktorým by narušil fair play (používanie elektronickej alebo inej pomoci počas hry). Organizátor si vyhradzuje právo nezapočítať výsledky hráča, ktorý sa previnil, vylúčiť hráča zo seriálu a tiež právo neprijať do seriálu tohto hráča pri pokuse prihlásiť sa s iným účtom. Prihláškou do seriálu hráči rešpektujú právo usporiadateľa obmedziť prístup na chat a po predchádzajúcom upozornení aj nezapočítať výsledky alebo vylúčiť zo seriálu hráča, ktorý opakovane alebo hrubým spôsobom komunikáciou narušuje priebeh turnaja.

Hodnotenie jednotlivých kôl – bodovanie:

X = počet účastníkov kola
1.miesto = X + 40 bodov
2.miesto = X – 1 + 30 bodov
3.miesto = X – 2 + 20 bodov
4.miesto = X – 3 + 15 bodov
5. miesto = X – 4 +10 bodov
6. miesto = X – 5 + 5 bodov
7. miesto = X – umiestnenie + 1
8. miesto = X – umiestnenie + 1
atď.

O celkovom poradí v Rajeckom šachovom online seriáli rozhoduje súčet bodov získaných hráčom v jednotlivých kolách. Poradie bude zostavené zvlášť pre deti do 10 rokov /rok narodenia 2012 a mladší/, pre deti od 11 do 15 rokov /rok narodenia 2007 až 2011/ a súťažiacich starších ako 15 rokov /rok narodenia 2006 a skôr/. Každému hráčovi sa do celkového poradia započítajú výsledky z 5tich najlepšie odohraných kôl. V prípade rovnosti bodov pri záverečnom hodnotení je lepšie umiestnený hráč s väčším počtom najlepších umiestnení v jednotlivých turnajoch.

Technické ustanovenia: Organizátor turnaja nezodpovedá za výpadok internetu a iné technické problémy na strane hráčov ani na strane servera.

Organizátor: ŠK Rajec s podporou mesta Rajec