Školské online majstrovstvá Európy v rapid šachu

V nedeľu 12.decembra sa skončili školské online majstrovstvá Európy v rapid šachu na ktorých náš klub a zároveň Slovensko reprezentovali Timea a Nina Haásové. Základná kvalifikačná časť sa hrala 3.- 5.decembra. Nina uhrala v kategórií dievčat do 10 rokov 2,5 boda a obsadila tak končené 29.miesto. Bola to pre ňu veľmi cenná skúsenosť, nakoľko má len 8 rokov a v tejto kategórií bude hrať ešte nasledovné 2 roky. Timea v kategórií dievčat do 11 rokov získala 4 body, skončila na 5. mieste a postúpila tak do finálovej časti medzi 8 najlepších. Svoju finálovú účasť dokázala premeniť na bronzovú medailu, keď jej štvrťfinálová súperka, gruzínska hráčka, bola pre porušenie fair-play pravidiel vylúčená z turnaja.

Viac informácií o školských online majstrovstvách Európy v rapid šachu sa dočítate tu.