42.ročník Turnajů šachových nadějí

Už po 42-krát sa počas Veľkonočných prázdnin konali vo Frýdku-Místku turnaje šachový nadějí, ktoré sú medzinárodným šachovým podujatím organizovaným Beskydskou šachovou školou, zameraným pre deti a mládež. Celkovo sa konali 3 turnaje pre deti v kategóriách do 9, 12 a 15 rokov, turnaj Open Pobeskydí pre starších alebo skúsenejších šachistov a tento rok pribudol aj uzavretý IM turnaj. Podkategóriou turnaja detí do 9 rokov sú aj začiatočníci, t.j. deti do 7 rokov. V tejto kategórií stupne víťazov len tesne ušli Timurovi Haásovi, ktorý nakoniec obsadil medzi chlapcami do 7 rokov štvrté miesto. V kategórii do 12 rokov sa do bojov zapojila Nina Haásová, ktorá pri svojej premiére v tejto vekovej kategórii skončila napokon medzi dievčatami na 7.mieste. Bude však mať možnosť štartovať v tejto vekovej kategórií ešte 2x a vylepšiť si tak svoje umiestnenie, nakoľko má len 9 rokov. Timea Haásová štartovala v turnaji Open Pobeskydí, aby sa pripravila na prichádzajúce MSR mládeže v klasickom šachu. Tentokrát boli viacerí súperi nad jej sily a tak skončila až v druhej polovici štartového poľa, keď obsadila 56.miesto z 90 hráčov. Súčasťou podujatia je aj súťaž v kreslení v kategóriách kopírujúcich tie šachové, v ktorej sa Timei podarilo získať 1.miesto medzi mládežníkmi do 15.rokov a tím titul PICASSO. Srdečne blahoželáme!