Majstrovstvá Európy mládeže v rapid a blitz šachu

Na konci roka, v dňoch 27.-30.12.2021 sa v srbskom Novom Sade uskutočnili Majstrovstvá Európy mládeže v rapid a blitz šachu. Na tomto podujatí nás reprezentovali hráčky Timea a Nina Haásové, ktoré si svoju účasť vybojovali umiestnením v prvej trojke v tejto šachovej disciplíne na Majstrovstvách Slovenska v septembri tohto roka. Obe podali krásne bojovné výkony a myslíme, že ani na európskej úrovni v konkurencií silných hráčok z tradičných šachových krajín ako sú Rusko, Bielorusko, Maďarsko ale aj Slovinsko, Chorvátsko, Rumunsko atď. sa nestratili.

V rapid šachu, kde sa hralo tempom 15 minút +10 sekúnd, získala Timea v kategórií do 12 rokov s nahratými 5 bodmi celkové 8.miesto. Nina v kategórií do 8 rokov so 4 bodmi obsadilo 16. miesto.

V ultrarýchlej šachovej disciplíne blitz, kde sa hralo tempom 3 minúty + 2 sekundy/ťah sa podarilo Nine vo svojej kategórií do 8 rokov obsadiť krásne 6.miesto a Timea zakončila svoju účasť 7. miestom v kategórií do 12 rokov.

Obom dievčatám srdečne blahoželáme a držíme place do ďalších šachových súťaží, kde môžu zúročiť veľmi cenné skúsenosti získané na medzinárodnej úrovni.

Viac si o turnaji môžete prečítať na stránke SŠZ – tu.